Drużyny

Na Ośrodku działają następujące drużyny:

5 Wrocławska Wodna Drużyna Harcerek

5 WrWDH powstała w 1998 roku i po rocznej przerwie na przełomie 2014 i 2015 roku rozpoczęła działać ponownie. Obecnie skupia kilkanaście harcerek w wieku 10-15 lat i wciąż się rozwija. Nigdy nie brak nam pomysłów i wciąż staramy się szukać nowych ścieżek - a to jakiś rajd, a to nowe pole służby. Równocześnie wciąż podtrzymujemy wieloletnie drużyńskie tradycje i nie zapominamy o ponad 100-letnim dorobku harcerstwa. Latem nieustannie ciągnie nas do wody - raz żagle, raz kajaki, innym razem wpław, zaś zimą swój turystyczny zapał kierujemy w góry. Wiecznie roześmiane i rozśpiewane, z otwartymi ramionami przyjmujemy w swoje szeregi wszystkie chętne.

Nasze zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 12:30

Kontakt:

  drużynowa: pwd. Aleksandra Szafirska
  przyboczna: Aleksandra Lemieszek
  e-mail: piatka.zhp@gmail.com

 

17 Wrocławska Wodna Drużyna Harcerska „Bandana”

Siedemnastka to drużyna harcerska, która powstała w 2010 roku mając na celu reaktywację drużyn koedukacyjnych w naszym środowisku. Drużyna działa głównie pionie metodycznym Harcerze Starsi, to znaczy zrzesza osoby w wieku od 12 do 16 lat. Członkowie drużyny podzieleni są na współpracujące ze sobą wachty żeńskie lub męskie. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o 10:00, przy czym na zmianę są to zajęcia żeglarskie lub zbiórki drużyny.

Obecnie w drużynie działa także wachta wędrownicza składająca się ze starszych członków drużyny (15-17 lat).

Zajęcia drużyny w trakcie roku harcerskiego odbywają się w pionach metodycznych (grupach wiekowych) oraz w grupach podzielonych ze względu na płeć. Dzięki temu wykorzystane zostają zarówno pozytywne aspekty koedukacji, jak i edukacji zróżnicowanej. Większą część zajęć prowadzą wachtowi i przyboczni drużyny pod opieką instruktorów.

Kontakt:

  drużynowa: Aleksandra Palus
  email: palus.ola@gmail.com
  strona internetowa: http://bandanastanica.wix.com/bandana  

 

38 Wrocławska Drużyna Starszoharcerska „Target”

„Target” to drużyna, która działa przede wszystkim na lądzie. Skupia chłopaków w wieku od 12 do 16 lat, zainteresowanych szczególnie ASG i wszelkiego rodzaju działaniami związanymi z technikami wojskowymi, obronnymi czy po prostu traperskimi. Obecnie rozpoczynają pracę z tą specjalizacją w systemie specjalności ZHP dążąc do miana drużyny obronnej. Swoją działalność prowadzą w gminie Czernica w Gajkowie i na Stanicy.

Spotykają się w niedzielę o 10:30, ale zazwyczaj w terenie.

Kontakt:

  drużynowy: Mateusz Głuch
  telefon: 575 483 119 e-mail: mateuszgluch.gluszek@gmail.com
  strona internetowa: http://zhptarget.wix.com/target

 

96 Wrocławska Wodna Drużyna Harcerzy

96 WrWDH jest męską drużyną wielopoziomową, co oznacza, że jej członkiem może zostać każdy chłopak w wieku 10-16 lat. Nasze zbiórki odbywają się w soboty o godzinie 10:00. W ciągu sezonu żeglarskiego większość z nich prowadzimy na wodzie, gdzie uczymy naszych harcerzy żeglować. Przygotowujemy również zbiórki z zakresu wiedzy i technik harcerskich oraz innych ciekawych dziedzin, a także wyjścia rozrywkowe i kulturalne. Zimą naprawiamy nasze łodzie i przygotowujemy je do kolejnego sezonu na pracach bosmańskich, gdzie harcerze mają okazję nabyć podstawowe umiejętności szkutnicze. Co roku latem wyjeżdżamy na 3-tygodniowy obóz harcersko-żeglarski. Zimą natomiast organizujemy wycieczki po górach. Ciekawą ofertą dla starszych członków Drużyny są rejsy śródlądowe i morskie, na których mogą dalej rozwijać swoje umiejętności.

Serdecznie zapraszamy na nasze zbiórki! U nas nauczysz się żeglować od podstaw, poznasz wiele ciekawych osób i przeżyjesz wspaniałą przygodę! Wystarczy, że skontaktujesz się z drużynowym i przyjdziesz na zbiórkę.

Kontakt:
  drużynowy: Tadeusz Dołyk
  telefon: 691 089 772
  e-mail: stanica.96wrwdh@gmail.com
 

 

Próbna Wrocławska Wodna Gromada Zuchowa

Trwa nabór członków.

Kontakt:
  drużynowa: Karolina Lizunova
  telefon: 793 466 285
  e-mail: karolinalizunova@gmail.com


Próbny Wrocławski Wodny Krąg Akademicki

Trwa nabór członków.

Kontakt:
  przewodniczący: Karolina Buczaniewicz
  telefon: 698 769 604
  e-mail: karolina.buczaniewicz@gmail.com