Obóz 2017

   

Szanowni Państwo,


   tegoroczny obóz organizowany przez Kadry Wrocławskiego Związku Drużyn Stanica odbędzie się w terminie 14 lipca- 4 sierpnia nad jeziorem Charzykowskim w Kopernicy na bazie Hufca ZHP Pabianice. Podobnie jak w zeszłym roku baza w Lubniewicach, baza w Kopernicy jest rozkładana na początku lata nad brzegiem jeziora i zapewnia nam wszelkie udogodnienia przy jednoczesnym zachowaniu bliskości do natury i charakteru leśnego obozu. Wyjazd na obóz zaplanowany jest na 13 lipca- wczesnym popołudniem spotkamy się na przystani, by przygotowany sprzęt spakować do transportu a w nocy z 13 na 14 lipca wyjedziemy w kierunku na Charzykowe. 

   Nasz wybór padł na Kopernicę z kilku powodów. W pierwszej kolejności staraliśmy się znaleźć bazę, która zapewniłaby miejsce dla całego naszego środowiska, a jednocześnie nie przyjmowałaby jednocześnie kilku środowisk podobnych wielkościowo- co zwykle generowało ścisk i tłok na bazie. Jednocześnie zależało nam na bazie, która łączyłaby cechy bazy w Lginiu (gdzie znajdowały się ogromne tereny do organizacji gier, ale jezioro było dosyć małe) oraz Lubniewic (gdzie z kolei baza znajdowała się nad pięknym jeziorem, ale teren był w rzeczywistości znacznie ograniczony). Wśród innych warunków była możliwość używania na jeziorze silnika w celu asekuracji zajęć na wodzie oraz prowadzenia szkoleń motorowodnych. 

   W efekcie nasze kadry po odwiedzeniu kilka baz i skontaktowaniu się z kilkoma innymi wybrały na obóz opcję najbardziej korzystną- zarówno pod kątem spełnienia powyższych warunków, jak i finansowym. 

   Niestety większość baz podniosła znacząco ceny w ostatnim okresie czasu, a i znaczna odległość przekłada się na cenę obozu. Tak jak uprzedzaliśmy tegoroczny obóz będzie w efekcie droższy niż miało to miejsce w poprzednich latach.

   Bardzo prosimy jednak o jeszcze kilka dni cierpliwości i wyrozumiałości, zanim podamy jego cenę- nasza kadra od kilkunastu dni ciągle walczy z kosztami i stara się je jak najbardziej zoptymalizować.     Jednocześnie informujemy, że w tym roku również będzie można złożyć wniosek o obniżenie ceny obozu. Kwota przeznaczona na upusty jest ograniczona. Zgodnie z zapowiedziami, znaczne dodatkowe dofinansowanie- wpływające na obniżenie ceny obozu otrzymają osoby, które w tym sezonie zimowym były obecne i brały czynny udział w pracach bosmańskich przy jachtach drużyn.

   Zapraszamy Państwa w dniu 6 maja na godzinę 13.15 na spotkanie informacyjne na HOW Stanica, na którym przedstawimy szczegóły oraz odpowiemy na państwa pytania.

Z wyrazami szacunku,
Konrad Krakowiak
Komandor

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Charzykowskie#/media/File:Charzykowy.png