Rozpoczęcie Sezonu 2015

 

W minioną sobotę Wrocławski Związek Drużyn „Stanica” świętował rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Celem tegorocznego rozpoczęcia było pokazanie, ze nie samym żeglarstwem Stanica żyje. Organizatorzy zorganizowali szereg otwartych dla wszystkich atrakcji

Wśród warsztatów, w których uczestnicy mogli wziąć udział znalazło się strzelanie z wiatrówek i zabawy sprawnościowe połączone ze strzelaniem z ASG. Tymi stanowiskami opiekowali się chłopcy z 38 Wrocławskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Target”, którzy w swojej działalności korzystają z tego typu sprzętów.

Harcerski Klub Łącznościowy, działający na terenie HOW „Stanica” pokazał czym jest łączność i jak rozpocząć z nią przygodę. Każdy, kto zapisał się na zorganizowane przez jego przedstawicieli zajęcia, mógł dowiedzieć się jak działają radiostacje, z których klub korzysta oraz spróbować samemu je obsłużyć.

Przedstawiciel 96 Wrocławskiej Wodnej Drużyny Harcerzy pokazywał jak prawidłowo wiosłować. Okazuje się, że to trudniejsze niż się wydawało!

Drużynowy 17 Wrocławskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „Bandana” zorganizował punkty z łucznictwa, gdzie uczestnicy mogli spróbować swoich sił z różnymi rodzajami tej broni. Ponadto, w namiocie organizacyjnym, dziewczęta z drużyny prowadziły konkurs na najlepsze przebranie marynistyczne i łucznicze.

W drugiej części dnia odbyły się konkurencje związane z przeprowadzonymi warsztatami. Każdy mógł pochwalić się umiejętnościami zdobytymi podczas warsztatów i zawalczyć o drobne nagrody. Po wszystkim odbył się apel, gdzie Komandor oficjalne otworzył sezon żeglarski (i nie tylko żeglarski) a laureaci konkursów zostali nagrodzeni.

                Nowe formy zostały przyjęte z dużym entuzjazmem. Mamy nadzieję, że przy kolejnej okazji przedstawione zostaną kolejne specjalności a te, które na „Stanicy” już funkcjonują będą się wciąż rozwijać.

Zdjęcia z rozpoczęcia sezonu można znaleźć na facebooku HOW Stanica, galeria będzie na bieżąco aktualizowana

 

 

25 kwietnia odbyło się rozpoczęcie sezonu, nie tylko zeglarskiego. W tym roku postanowiliśmy pokazać, że Harcerski Oś...

Posted by HOW Stanica on Sunday, April 26, 2015